fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

W ramach programu „Maluch plus” powstaną nowe miejsca opieki nad dziećmi do 3 roku życia

W ramach programu „Maluch plus” powstaną nowe miejsca opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Dofinansowanie z programu uzyskały gminy między innymi w województwie podlaskim.

Program „Maluch plus” to wsparcie rodzin w opiece nad najmłodszymi dziećmi i szansa dla rodziców na aktywność zawodową. Dzięki niemu zostaną sfinansowane nowe miejsca w żłobkach i klubach dziecięcych.

– Cieszymy się z tego, jakie jest zainteresowanie tym programem. Coraz więcej powstaje również takich ośrodków czy żłobków w gminach, w których do tej pory ich w ogóle nie było i to jest nasz duży sukces – podkreśliła Barbara Socha, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej.

W tym roku na program „Maluch plus” przeznaczonych jest 450 milionów złotych. We wtorek dofinansowanie na żłobki dostało województwo podlaskie. To gmina Tykocin, Perlejewo i Sokółka, a także miasta takie jak: Grajewo, Białystok i Łomża.

– To jest placówka potrzebna do rozwoju Tykocina. Dlatego żeby zatrzymać młode rodziny w Tykocinie, żeby był napływ nowych mieszkańców do Tykocina, musimy dać mieszkańcom dobrą opieką, jeżeli chodzi o dzieci i młodzież – powiedział Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina.

Wsparcie finansowe na utworzenie miejsc opieki dla dzieci otrzymały także gminy z województwa zachodnio-pomorskiego.

– Mamy wzrost miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych o ponad 91 proc. od 2015 roku, przy średniej krajowej 87 proc. – wskazał Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Na dofinansowanie czeka jeszcze duża część samorządów. Rozstrzygnięcie konkursu na wsparcie miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech w ramach programu „Maluch plus” zostanie ogłoszone do 14 lutego br.

– To wsparcie powoduje rozwój tych lokalnych gmin, tych małych miasteczek, ale też dużych miast – zauważył Artur Szałabawka, poseł PiS.

Pod koniec 2019 roku w całym kraju funkcjonowało ponad 6 tysięcy żłobków dla dzieci do trzeciego roku życia. Oferowały one prawie 177 tysięcy miejsc. Pod koniec tego roku ta liczba wzrośnie już do 200 tys.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl