fot. pixabay.com

Zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach

Rośnie odsetek dzieci objętych opieką żłobkową. Wszystko dzięki rządowemu programowi „Maluch plus”.

„Maluch plus” to rządowy program, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Celem programu jest zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach i klubach dziecięcych dla dzieci do lat 3.  Aktualnie z opieki żłobkowej korzysta co czwarty maluch. Najwięcej takich miejsc działa w województwie mazowieckim i dolnośląskim, a najmniej w świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

„Zależy nam, by ta dostępność była jeszcze większa, by rodzice zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych ośrodkach, nie musieli martwić się o opiekę nad swoimi pociechami. Dzięki programowi „Maluch plus” miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi systematycznie przybywa. To z kolei sprawia, że coraz więcej rodziców może łączyć wychowanie dzieci z pracą zarobkową” – poinformowała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

7 września ruszył nabór do przyszłorocznej edycji programu „Maluch Plus”. Do rozdysponowania w skali kraju jest 450 milionów złotych.  Tymczasem w ramach tegorocznej edycji programu ma powstać ponad 20 tysięcy miejsc opieki, a blisko 90 tysięcy już istniejących otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania. Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 6 tysięcy żłobków i klubów dziecięcych oferujących blisko 190 tysięcy miejsc opieki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl