fot. Monika Bilska

W przyszłym tygodniu w PE debata i głosowanie w sprawie praworządności w Polsce

W przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie w sprawie praworządności w Polsce. Z nieoficjalnych informacji wynika, że weźmie w niej udział wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

Procedura z art. 7 prowadzona jest wobec Polski i Węgier. W przyszłym tygodniu w Strasburgu po raz kolejny ma się odbyć debata i głosowanie nad rezolucją na temat praworządności w tych krajach. W pierwszym założeniu debata miała dotyczyć tylko Węgier. Frakcja socjalistów złożyła jednak wniosek i dodano do niej Polskę.

– Decyzja o debacie i rezolucji została już zaakceptowana przez grupy polityczne. Musi jeszcze zostać formalnie poparta przez Konferencję Przewodniczących PE w czwartek – poinformowano.

W skład Konferencji wchodzą liderzy grup politycznych i szef Parlamentu Europejskiego. Niewykluczone, że w debacie weźmie udział wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl