fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. abp S. Gądecki o przyjęciu przez PE raportu Maticia: Ideologia bierze górę nad rozumem

Głos w sprawie zbrodniczej rezolucji zabrał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Podkreślił, że ideologia bierze górę nad rozumem.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, apelował o głosowanie przeciwko rezolucji, która popiera tzw. aborcję. Zwracał uwagę, że tzw. aborcja jest pogwałceniem fundamentalnego prawa człowieka do życia. Jest przejawem najbardziej niesprawiedliwej dyskryminacji, bo dotyczy życia człowieka najsłabszego i całkowicie bezbronnego.

Metropolita poznański tłumaczył, że nigdy Unii Europejskiej nie zostały przekazane żadne uprawnienia w sprawie tzw. aborcji. Dodał, że dokumenty międzynarodowe nie wspominają o istnieniu prawa do zabijania. Przeciwnie – mówią o prawie do życia. Po tym, jak wbrew apelowi przewodniczącego Episkopatu, raport Maticia został przyjęty, ks. abp Stanisław Gądecki nie zostawił tego bez echa.

– Wyrażam głęboki smutek po rezolucji Europarlamentu, w której wzywa się do zapewnienia możliwości zabijania dzieci nienarodzonych. Kultura życia, o jakiej myśleli Ojcowie Założyciele UE przeradza się w kulturę śmierci i wykluczenia, a ideologia bierze górę nad rozumem – napisał na Twitterze ks. abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwracał uwagę, że Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej wyraźnie gwarantuje prawo do sprzeciwu sumienia. Dotyczy ono także personelu medycznego. Stąd właśnie przyjęcie rezolucji Maticia może zostać uznane za atak na konstytucję wielu państw członkowskich, również posługujących się prawem do sprzeciwu sumienia.

TV Trwam News

drukuj