fot. PAP/Marcin Obara

W przeddzień święta Wojska Polskiego szef MON podziękował żołnierzom za codzienną służbę i wręczył wyróżnienia

Minister obrony Mariusz Błaszczak wręczył odznaczenia resortowe i wyróżnienia w związku z jutrzejszym świętem Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się w siedzibie resortu obrony narodowej w Warszawie.

Wśród odznaczonych są żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej. Wpisem zasług do księgi honorowej Wojska Polskiego wyróżnionych zostało trzech żołnierzy. Za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych wyróżnione zostały oddziały wojskowe: III Wrocławska Brygada Radiotechniczna oraz 100. Batalion Łączności. Na stopień wojskowy podpułkownika został mianowany Julian Kulski ps. Goliat, powstaniec warszawski. Trzem żołnierzom nadany został tytuł honorowy „Zasłużony żołnierz”. Przyznano także m. in. odznakę honorową Wojsk Lądowych oraz medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

To czas podziękowania za całoroczną służbę. Dzięki Wam Polska jest bezpieczna – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Spotykamy się w przeddzień święta, które nawiązuje do wielkiej wiktorii Wojska Polskiego w 1920 roku. To była bitwa, która została zaliczona do tych bitew, które przesądziły o losach świata. Dziś nawiązujemy do tej postawy, nawiązujemy do służby żołnierzy Wojska Polskiego, do ofiarności, do zaangażowania, do tego wszystkiego, co spowodowało, że Polska odzyskała swoją niepodległość – podkreślił szef MON.

Szef MON wręczył także nagrody żołnierzom – sportowcom, którzy  w ostatni weekend wygrali Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii zdobyła ten tytuł. Na 10 złotych medali, 7 wywalczyli żołnierze Wojska Polskiego [czytaj więcej].

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl