fot. flickr.com

W prokuraturze blisko 30 zawiadomień po audycie rządów PO-PSL

Do tej pory do prokuratury wpłynęło już blisko 30 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa – poinformowała „Gazeta Polska Codziennie”. Poszczególne ministerstwa przygotowują własne doniesienia.

Zbigniew Ziobro złożył cztery zawiadomienia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – jedno, dotyczące nieprawidłowości w budowie aplikacji Źródło (służącej do obsługi rejestrów państwowych).

Trzy wnioski złożyło Ministerstwo Środowiska – mówi Jacek Krzemiński, rzecznik prasowy tego resortu.

– Pierwsze z nich dotyczy zerwania umowy z Fundacją Lux Veritatis przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w czasie rządów PO-PSL. Zerwanie tej umowy, jak uznał sąd, było bezprawne z przyczyn merytorycznych. Naraziło to państwo na duże straty. Drugie zawiadomienie dotyczyło afrykańskiego pomoru świń, zwanego w skrócie ASF, i zaniechań poprzednich rządów w tej kwestii, które mogły doprowadzić do epidemii w całym kraju. Trzecie zawiadomienie dotyczy zaniechań, błędnych decyzji, podjętych za rządów PO-PSL, ws. Puszczy Białowieskiej, które doprowadziły do tego, że uschły tam miliony drzew – informuje Jacek Krzemiński.

Kolejne dwa wnioski Ministerstwa Środowiska są w trakcie przygotowań. Jeden wniosek do prokuratury przygotowało także Ministerstwo Rozwoju. Dotyczy on stwierdzonych nieprawidłowości w systemie Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji, funkcjonujących przy polskich placówkach dyplomatycznych w wybranych krajach. Pierwsze zawiadomienie do prokuratury złożyło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

RIRM

drukuj