Premier na obchodach Dnia Strażaka w Suchej Beskidzkiej

Premier Beata Szydło bierze dziś udział w regionalnych obchodach Dnia Strażaka w Suchej Beskidzkiej, w województwie małopolskim. Uroczystości wpisują się w 130. rocznicę powstania straży pożarnej w tej miejscowości.

Premier wręczyła dziś odznaczenia strażakom z Małopolski. Złożyła też życzenia wszystkim funkcjonariuszom straży pożarnej.

W swoim wystąpieniu, transmitowanym m.in. przez TVP Info, Beata Szydło zwracała uwagę, że straż pożarna jest służbą najwyżej ocenianą przez Polaków.

– Dzisiaj chcę pogratulować wszystkim odznaczonym, wszystkim wyróżnionym, awansowanym. Chcę przede wszystkim złożyć serdeczne podziękowania wam wszystkim za to, że Bogu na chwałę i ludziom na pożytek jesteście o każdej porze dnia i nocy gotowi, by służyć, pomagać. Bez względu na to, czy czas jest trudny, bez względu na to, jakie są warunki – powiedziała Beata Szydło.

Centralne obchody Dnia Strażaka odbyły się na początku maja. W Państwowej Straży Pożarnej służy prawie 30 tys. strażaków, a w ochotniczych formacjach straży pożarnej – kilkaset tysięcy.

RIRM

drukuj