Opłata paliwowa bez zmian

Nie będzie podniesienia opłaty paliwowej. Takie stanowisko przedstawiła w piątek premier Beata Szydło, która stanowczo zaprzeczyła, jakoby rząd prowadził jakiekolwiek prace w tej materii.

Informację o ewentualnym podniesieniu opłaty przekazał wczoraj mediom wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Polityk stwierdził, że resort zastanawia się nad zwiększeniem opłaty o około 10 gr na litrze, co mogłoby dać przez 10 lat 20 mld zł. Dziś jednak premier Beata Szydło zaprzeczyła tym informacjom.

– Polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej. Mówię to jasno i wyraźnie – podkreśliła szefowa rządu.

Premier Beata Szydło wyjaśniła także, że chodzi jedynie o zgłaszane przez ekspertów propozycje mające na celu zwiększenie możliwości realizacji inwestycji drogowych. Rząd nie prowadzi prac nad podniesieniem opłaty.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl