fot. pixabay.com

W Portugalii marynarka wojenna nakazała obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19

Dowództwo portugalskiej marynarki wojennej wprowadziło obowiązek zaszczepienia się przeciw COVID-19 dla swoich żołnierzy jednostek operacyjnych. Jak podkreślono, chodzi o uniknięcie zakażeń podczas misji na pełnym morzu.

W dokumencie, na który powołuje się w poniedziałek portal Observador, napisano, że szczepieniom muszą się poddać wszyscy członkowie jednostek operacyjnych marynarki wojennej.

Portugalskie media wskazują, że nieprzypadkowo właśnie w strukturach marynarki wojennej prowadzone są pierwsze obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19, gdyż od niedawna kieruje nią admirał Henrique Gouveia e Melo. To właśnie on w 2021 r. stał na czele ogólnokrajowego zespołu koordynującego proces szczepień portugalskich cywilów.

W liczącej 10,3 mln mieszkańców Portugalii dotychczas w pełni zaszczepiono przeciw koronawirusowi 9,2 mln osób.

W ostatnich tygodniach na ulicach kilku miast Portugalii organizowane były manifestacje przeciwników szczepień przeciw COVID-19 z udziałem od pół tysiąca do kilku tysięcy osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl