fot. pixabay.com

Na południu i wschodzie możliwy śnieg

Na południu i wschodzie kraju możliwe opady śniegu. W dzień temperatura będzie się wahać od 4 st. C na Wybrzeżu i zachodzie do -5 na Podhalu. Wiatr umiarkowany i porywisty, który na wschodzie i zachodzie kraju oraz w centrum i na Pomorzu nie przekroczy 55 km/h – powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Prognoza IMGW przewiduje rano „na wschodzie temperaturę -3 st. C, na Podhalu -5. Na pozostałym obszarze kraju -1 st. C”. O tej porze dnia na Pomorzu, zachodzie kraju i w centrum może pojawić się słaby wiatr, który jednak nie przekroczy 55 km/h.

„W południe na wschodzie miejscami będzie -1 st. C, w centrum 2 stopnie, zaś na zachodzie i Wybrzeżu do 4 stopni Celsjusza” – wskazał Szymon Ogórek.

Dodał, że należy się spodziewać umiarkowanego wiatru, który na wschodzie osiągnie 55 km/h.

IMGW prognozuje, że wieczorem na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie.

„Tylko na północnym zachodzie i Pomorzu będzie się chmurzyć. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty na Wybrzeżu i na krańcach wschodnich – głównie w woj. lubelskim” – powiedział Szymon Ogórek.

„W nocy lokalne opady śniegu. Na przeważającym obszarze kraju temperatura od 0 do 1 st. C. W miejscowościach podgórskich mogą wystąpić dwucyfrowe spadki temperatury. Temp. minimalna to ok. -12 stopni Celsjusza” – stwierdził Szymon Ogórek.

Prognoza IMGW przewiduje w nocy lokalne słabe opady marznącej mżawki, które będą się przyczyniały do gołoledzi.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl