W Polskę ruszyła wystawa o płk. Kuklińskim

Wystawa pt. „Pułkownik Kukliński Polska Samotna Misja” wyrusza w Polskę. Z inicjatywy Filipa Frąckowiaka, kustosza warszawskiej Izby Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego, będzie można zobaczyć wystawę poświęconą wielkiemu bohaterowi państwa polskiego.

Wystawa składa się ze 120 dokumentów, fotografii i map. Pierwszy raz zostaną one zaprezentowane tak szerokiej publiczności. Filip Frąckowiak mówi, że wiedza o bohaterach naszego kraju powinna docierać zwłaszcza do najmłodszego pokolenia.

– Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy misje wspaniałych polskich bohaterów nie muszą być już utajnione. Nie muszą być tajne i oni zasługują na to i Polacy zasługują na to, aby tajniki ich misji, wiara w Polskę i bezinteresowna ofiara była przedstawiona tak, by do Polaków wszystkich pokoleń – oczywiście o młodych mówi się najczęściej, ponieważ oni mają w tej sprawie najmniej wiedzy – dotarła wiedza o tej bezinteresownej ofierze – podkreślił Filip Frąckowiak.

Wystawa „Pułkownik Ryszard Kukliński – Polska Samotna Misja” zostanie odsłonięta w poniedziałek, 17 sierpnia w Krasnobrodzie, a we wtorek 18 sierpnia będzie w Szczecinie.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej kuklinski.org.pl oraz na facebook-owym profilu Izba Pamięci Płk Kuklińskiego.

RIRM

drukuj