W Polsce rodzi się o 200 tys. dzieci za mało

Władza jest po to żeby zapewnić ludziom bezpieczeństwo w tym także bezpieczeństwo ekonomiczne – powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS spotkał się dziś z mieszkańcami Kowala Kolonia w woj. Mazowieckim.

Jarosław Kaczyński podkreślał,  że problemem numer jeden w naszym kraju jest bezrobocie.

– Władza i państwo są po to żeby zapewnić ludziom – na różny sposób rozumiane – bezpieczeństwo, w tym – obok bezpieczeństwa osobistego, bezpieczeństwa związane z sytuacja państwa w skali międzynarodowej – także bezpieczeństwo ekonomiczne, socjalne. To wszystko co składa się na nasze codzienne życie, pewność życiowej perspektywy (bezpieczeństwo socjalne). Gdziekolwiek jestem zawsze na pierwszym miejscu stoi kwestia pracy. Mamy z tym w Polsce ogromne trudności, a na tej ziemi są one szczególnie wielkie – powiedział Jarosław Kaczyński.

         Jednym z rozwiązań tego problemu jak podkreślał Jarosław Kaczyński jest nakłonienie młodych ludzi do zakładania własnych przedsiębiorstw, dzięki czemu powstawałyby miejsca pracy dla innych mieszkańców danego regionu.

         Prezes PiS dodał, że sprawa pracy jest powiązana z całym szeregiem innych w tym także ze sprawą Polskiej rodziny i populacji.

– Mamy dzisiaj bardzo niewiele dzieci, jedynie 0,3 na jedną kobietę. To nas sytuuje poniżej 200 miejsca na świecie. Mamy bodajże 208 miejsce na 221 państw, które są brane pod uwagę.  Tak być nie może, my się po prostu zwijamy. W Polsce rodzi się o 200 tys. dzieci za mało. Powinno być ok. 600 tys. rocznie, a jest ok. 400 tys.  Jeżeli nie rozwiążemy tego problemu, to będzie tak dalej. Do tego będziemy jeszcze wypychali ludzi z Polski.  Inne narody, liczniejsze niż Polska, mają perspektywę demograficznego rozwoju. My mamy perspektywę demograficznego zwijania się – dodał Jarosław Kaczyński.

RIRM

drukuj