fot. twitter.com

W połowie stycznia kolejne rozmowy nt. sytuacji pracowników z huty ArcelorMittal Poland

W połowie stycznia odbędą się kolejne rozmowy na temat sytuacji pracowników z krakowskiej huty ArcelorMittal Poland – poinformował Przewodniczący „Solidarności” w hucie Władysław Kielian.

W spotkaniu mają wziąć udział związkowcy, wiceprezydent Krakowa oraz władze spółki Arcelor Mittal i spółek od niej zależnych.

Po wygaszeniu wielkiego pieca w hucie, większość jej pracowników ma tymczasowo przejść do zakładu w Dąbrowie. Inni zajmą się konserwacją pieca.

Wczorajsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z udziałem związkowców nie przyniosło konkretnych rozwiązań.

Aktualnie część pracowników pozostaje bez zatrudnienia – powiedział przewodniczący „Solidarności” w Krakowskiej Hucie Władysław Kielian.

– Strony, które były tam zaproszone, a głównie chodzi tutaj o stronę pracodawcy, przedstawiły, jak na dzisiaj wygląda sytuacja. Związkowcy mogli się natomiast po prostu wypowiedzieć na ten temat. W tej chwili sprawa nie jest do końca rozstrzygnięta. Nie ma pomysłu na około 100 osób. Musieliby oni skorzystać z „postojewego”. Próbujemy dla nich jeszcze coś zrobić, szkolenie lub coć w tym rodzaju – podkreślił Władysław Kielian.

Wygaszenie wielkiego pieca w krakowskiej hucie ma związek z nadprodukcją stali na świecie. Przestój ma potrwać przynajmniej kilka miesięcy.

ArcellorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Wraz ze spółkami zależnymi zatrudnia ponad 13 tys. osób.

RIRM

drukuj