fot. Stowarzyszenie Aktywnych Polaków

W piątek premiera teledysku pro-life „Przez Ciemność”

30 listopada br. odbędzie się premiera teledysku „Przez Ciemność” zespołu „Andeo”, który działa w ramach Stowarzyszenia Aktywnych Polaków. Klip przedstawia zagrożenia, jakie niesie ze sobą wykonanie tzw. aborcji. To jednocześnie apel do Polaków przypominający, że w świetle prawa codziennie giną nienarodzone dzieci, a matki cierpią na syndrom postaborcyjny.

Premiera teledysku pro-life „Przez Ciemność” jest zaplanowana na godz. 18.00 w piątek. Film będzie można obejrzeć m.in. w internecie [tutaj].

Mija rok od złożenia w Sejmie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Michał Guzdek, współzałożyciel zespołu oraz wiceprezes stowarzyszenia, zwraca uwagę, że od 30 listopada 2017 r. nic się nie zmieniło, a dokument nie został ruszony.

– Stąd nasz delikatny apel do ludzi, przypominający, że cały czas w szpitalach giną dzieci. Teledysk przedstawia m.in. syndrom postaborcyjny matek. Mało się o tym mówi. My rozmawiamy z tymi kobietami, więc wiemy, co przeżywają i jak się czują. Widzimy ich psychikę – nie mogą się odnaleźć (…). Od momentu złożenia wniosku ws. projektu „Zatrzymaj aborcje” w Sejmie zginęło ponad 1096 dzieci – podkreślił rozmówca portalu Radia Maryja.

Michał Guzdek wskazał, iż jest to już drugi odzew do społeczeństwa, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Aktywnych Polaków. Pierwszy apel do ludzkich sumień dotyczył odejścia do domu Ojca Alviego Evansa – chłopca, który nie otrzymał prawa do dalszego życia [zobacz].

Stowarzyszenie skupia się na organizowaniu wydarzeń, które krzewią patriotyzm i przedstawiają historie polskich bohaterów walczących o wolność naszej Ojczyzny, szczególnie Żołnierzy Wyklętych. To co najmniej dwie akcje w miesiącu – zaznacza Michał Guzdek. Wśród inicjatyw możemy wyróżnić m.in. coroczny spływ kajakowy pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.

– Płyniemy kajakami z Czechowic do Krakowa Wisłą. Zatrzymujemy się na noclegi w różnych wsiach, gdzie zawsze goszczą nas mieszkańcy. W ramach podziękowań robimy prelekcje i koncerty nt. Żołnierzy Wyklętych. Mamy grupę rekonstrukcyjną oraz własny zespół – tłumaczył wiceprezes.

Organizowane są również Marsze Żołnierzy Wyklętych, pomoc materialna dla dzieci z patologicznych rodzin czy wsparcie Polaków mieszkających na Kresach. Więcej informacji [tutaj].

Monika Bilska/RIRM

drukuj