PAP/Adam Kumorowicz

W obliczu wotum nieufności wobec H. Kowalczyka, PiS zapowiada obronę swojego ministra

PSL zapowiedziało złożenie w tym tygodniu wniosku o odwołanie wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka. Prezes Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że szef resortu oszukał polską wieś i wyprowadził rolników na manowce.

Poparcie wniosku ludowców o odwołanie ministra rolnictwa, Henryka Kowalczyka, zapowiadają Koalicja Obywatelska, Lewica, Konfederacja i Polska 2050. PiS zamierza bronić swojego ministra.

Szef sejmowej komisji rolnictwa, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Robert Telus, ocenił, że wicepremier Henryk Kowalczyk sprawdza się na stanowisku szefa resortu rolnictwa. Wskazał, że zapowiedzi PSL są zagrywką polityczną.

– Bardzo często PSL szuka takich zagrywek politycznych, żeby o nich mówić. To jest jedna z takich zagrywek. Minister Kowalczyk jest ministrem dobrym, który się w wielu miejscach stara. Jest sprawa zboża – wiem, że już są przygotowane rozwiązania, które pomogą polskiemu rolnikowi w sprawie zboża i ta sprawa zostanie rozładowana, tak jak mieliśmy na jesieni z węglem, gdzie też była sytuacja podbramkowa, ale rząd sobie z tym poradził. Tak samo sobie poradzimy ze zbożem – mówił Robert Telus.

Poseł uważa też, że ewentualna debata nad wnioskiem o wotum nieufności może być szansą na zaprezentowanie działań podejmowanych przez Ministerstwo Rolnictwa.

RIRM

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl