PAP/Krzysztof Świderski

W Łodzi odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe piosenkarza Krzysztofa Krawczyka

W Łodzi odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe artysty, piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. To jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów. Zadebiutował w zespole Trubadurzy. Następnie rozpoczął karierę solową.

W latach 70. wylansował wiele przebojów, m.in. „Jak minął dzień”, „Parostatek”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”. Wydał ponad 100 płyt solowych i kompilacji.

Krzysztof Krawczyk występował w wielu krajach Europy i w USA.

Odszedł od nas wielki artysta kojarzący się z fenomenalną muzyka i wykonaniem, był tytanem pracy, ale także człowiekiem serdecznym i głęboko wierzącym [czytaj więcej] – tak Krzysztofa Krawczyka wspomina Jan Wojdak, lider zespołu Wawele.

– Był perfekcjonistą pod każdym względem, a poza tym był bardzo ciepłym człowiekiem. On kochał śpiewać i kochał ludzi. Krzysztofa będę bardzo miło wspominał i żal, i szkoda, że Krzysztof już nigdy nie wejdzie do studia, że nie nagra kolejnej piosenki. Każda jego piosenka była dopracowana i była wielkim hitem. Może w tej chwili śpiewa gdzieś w niebie w chórze. Wiem, że był osobą bardzo głęboko wierzącą, więc tym bardziej będzie mu w niebie bardzo dobrze – podkreśla Jan Wojdak.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka będzie sprawowana w łódzkiej archikatedrze o godz. 12.00. Po niej zaplanowano pogrzeb na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy. [więcej]

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. Zmarł w poniedziałek w wieku 74 lat. Wcześniej był hospitalizowany z powodu COVID-19.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl