Łódzka policja rozbiła grupę wymuszającą haracze

10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom zatrzymanym po pościgu przez łódzkich policjantów. Podejrzani odpowiedzą za wymuszenia rozbójnicze na mieszkańcach okolic Łodzi. Od jednej z ofiar, grożąc jej zabójstwem, zażądali haraczu od prowadzonej nielegalnej działalności.

Jak poinformowała we dziś rano łódzka policja, funkcjonariusze członków grupy zatrzymali w piątek, m.in. w podłódzkim Andespolu i w Łodzi. Tego dnia w jednym z lokali w Brzezinach podejrzani mieli odebrać część haraczu.

Z ustaleń śledczych wynika, że w połowie lutego br. z jednym z pokrzywdzonych skontaktowali się przedstawiciele łódzkiego światka przestępczego. Grożąc zabójstwem, zażądali haraczu od prowadzonej przez ofiarę działalności, która również miała wiązać się z nielegalnym procederem.

„Sprawcy, zastraszając, dodatkowo stosowali różne formy wzmocnienia swojego przekazu. Jeździli za pokrzywdzonym i jego bratem, wystawali pod domem ich rodzin, rozlewali przed miejscem zamieszkania substancje łatwopalne, epatowali widokiem broni” – poinformowała rzecznik łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.

Dodała, że doprowadziło to do przekazania przez pokrzywdzonego 40 tys. złotych. Następnie sprawcy skonstatowali się z bratem ofiary, żądając 100 tys. zł, a później zmniejszyli żądania do 50 tys. zł.

Do sprawy włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi, którzy zbierali materiał dowodowy i doprowadzili do zatrzymania grupy. Doszło do tego po pościgu, w którym najpierw w Andrespolu w jednym z aut zatrzymano 31-latka i dwóch 25-latków, a następnie w Łodzi 39-latka. Część z nich była już notowana za konflikty z prawem.

Podczas przeszukania mieszkania, które zajmował jeden z zatrzymanych, policjanci zabezpieczyli m.in. gotówkę, atrapy broni i maczetę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty wymuszeń rozbójniczych, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury zostali aresztowani na trzy miesiące.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl