W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europę środkowo-północną obejmował będzie wyż. Basen Morza Śródziemnego, krańce zachodnie i północne kontynentu będą w zasięgu niżów.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Łotwą, na południu zaznaczać się będzie strefa zanikającego frontu atmosferycznego. Z północnego-wschodu napływać będzie dość chłodne powietrze polarno-morskie, tylko krańce południowe znajdą się w zasięgu masy cieplejszej, ale i bardziej wilgotnej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i zacznie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu Polski miejscami duże. Temperatura maksymalna od 18 st., 21 st. na północnym wschodzie i na wybrzeżu do 22 st., 23 st. na przeważającym obszarze kraju, w dolinach karpackich miejscami 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, na południu i na wybrzeżu okresami porywisty, wschodni.

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj