fot. PAP/EPA

W Hiszpanii Wielkanoc bez możliwości podróżowania, mniej restrykcji przed wakacjami

Rząd Hiszpanii Pedra Sancheza utrzyma restrykcje w przemieszczaniu się obywateli w okresie świąt wielkanocnych, poluzuje natomiast przed wakacjami, ogłosiła we wtorek odpowiedzialna za resort turystyki Maria Reyes Maroto.

W porannej rozmowie z rozgłośnią Canal Sur Radio minister Maroto zaznaczyła, że podczas Wielkiego Tygodnia niezbędne będzie zachowanie ostrożności epidemicznej. Zapewniła, że od maja można spodziewać się sukcesywnego eliminowania obostrzeń w związku ze zbliżaniem się sezonu wakacyjnego.

„Nasz resort pracuje już nad uruchomieniem mechanizmów, które pozwolą na bezpieczne przemieszczanie się po terytorium Hiszpanii podczas wakacji” – zapewniła Reyes Maroto.

W poniedziałek główny epidemiolog Hiszpanii Fernando Simon ogłosił, że władze medyczne opowiadają się za utrzymaniem restrykcji sanitarnych podczas Wielkiego Tygodnia z uwagi na ryzyko nasilenia się pandemii.

„Pojawienie się nowej fali COVID-19 jest bardzo prawdopodobne” – dodał.

Tymczasem od poniedziałku władze konferencji Episkopatu Hiszpanii kierują do proboszczów wytyczne dotyczące uroczystości Wielkiego Tygodnia, wskazując w nich na konieczność przestrzegania restrykcji epidemicznych. Zgodnie z dokumentem władz kościelnych w parafiach nie będzie można organizować procesji pasyjnych.

Powołując się na zalecenia służb medycznych, członkowie episkopatu wskazali, że zmiana w sprawowaniu liturgii Wielkiego Tygodnia „wynika z wyjątkowych okoliczności” związanych z epidemią oraz służy „dla dobra wspólnego”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl