W Eindhoven oddano hołd ofiarom katastrofy malezyjskiego samolotu

Na lotnisku wojskowym w Eindhoven w Holandii oddano hołd ofiarom katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego, który 17 lipca został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą. Do Holandii dotarły trumny ze szczątkami 40 z blisko 300 ofiar.

Na cześć ofiar wybrzmiał capstrzyk „Last Post”, a zgromadzeni na lotnisku – wśród nich król Holandii Wilhelm Aleksander i królowa Maxima, premier Mark Rutte i przedstawiciele krajów, z których pochodziły ofiary – oddali hołd zmarłym minutą ciszy. Flagi państw, których obywatele zginęli w katastrofie, opuszczono do połowy masztów.

Na ceremonię zaproszono również rodziny ofiar katastrofy – choć nie wiedzieli oni, czy to właśnie szczątki ich bliskich szczątki dotarły w środę do Holandii; ciała będą dopiero identyfikowane.

Trumny przewieziono do bazy wojskowej z Hilversum, gdzie szczątki zostaną poddane identyfikacji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl