W czwartek pogrzeb śp. Zbigniewa Romaszewskiego

W najbliższy czwartek odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Zbigniewa Romaszewskiego – działacza opozycji antykomunistycznej, wieloletniego senatora.

Msza św. żałobna rozpocznie się o godzinie 13.00 w Katedrze Warszawskiej. Doczesne szczątki śp. Zbigniewa Romaszewskiego spoczną na Wojskowych Powązkach.

Zbigniew Romaszewski to legenda opozycji antykomunistycznej i „Solidarności”. Działacz Komitetu Obrony Robotników, twórca podziemnego radia “Solidarność”. Prześladowany i więziony przez reżim komunistyczny. Wieloletni senator, sprawujący mandat nieprzerwanie od 1989 do 2011 roku. Kawaler Orderu Orła Białego.

W pamięci Andrzeja Gwiazdy, legendarnego działacza Solidarności – Zbigniew Romaszewski zapisał się jako człowiek niezwykłej odwagi, patriota.

– Był to człowiek prawy, uczciwy patriota, do którego można było mieć zaufanie, że w razie różnych zawirowań czy wypadków, ze Zbyszek zachowa się przyzwoicie, zachowa się tak jak należy – mówił Andrzej Gwiazda.

Zbigniew Romaszewski zmarł 13 stycznia. Miał 74 lata.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl