W. Buda: Łodzianie w większym stopniu powinni mieć wpływ na to, co się wokół nich dzieje

W Łodzi należy zmienić globalne, zasadnicze podeście do głosu obywateli – powiedział poseł Waldemar Buda, który jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta tego miasta.

Wczoraj poznaliśmy osoby, które w ramach obozu rządzącego będą ubiegać się o fotel prezydenta w miastach wojewódzkich. W Łodzi będzie to właśnie radca prawny Waldemar Buda. 35-letni polityk zmierzy się z Hanną Zdanowską z PO, która rządzi miastem już dwie kadencje.

Poseł Waldemar Buda zapowiedział, że niebawem przedstawi swój program. Kandydat Zjednoczonej Prawicy chce, aby to mieszkańcy decydowali o tym, co się wokół nich dzieje.

– Niestety, w Łodzi jest tak, że podejmuje się gro decyzji, które nie są konsultowane z mieszkańcami. Kończy się to niestety protestami. W zasadzie codziennie wybuchają kolejne konflikty. Dzisiaj są protesty, jutro mają być protesty, bo jakaś decyzja została arbitralnie podjęta, bez zgody i wiedzy mieszkańców. Na pewno zerwę z taką polityką i takim stylem rządzenia. To łodzianie powinni najpierw wypowiedzieć się w pewnych sprawach, a dopiero potem decyzję powinna podjęć Rada Miasta. To chcę zmienić. Łodzianie w większym stopniu powinni mieć wpływ na to, co się wokół nich dzieje – powiedział Waldemar Buda.

Hanna Zdanowska została w marcu uznana przez sąd winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera

Włodzimierza G. Nie zrezygnowała jednak ze startu w wyborach.

Prawnicy, powołując się na ustawę samorządową, mają wątpliwości, czy Hanna Zdanowska w przypadku wygranej mogłaby sprawować funkcje prezydenta.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl