W. Brytania: IPN inauguruje „Przystanek Historia” w Londynie

Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował w piątek serię wydarzeń poświęconych historii Polski, pod hasłem „Przystanek Historia”, które będą odbywały się w Londynie w ramach współpracy z Ogniskiem Polskim i Polską Wspólnotą w Wielkiej Brytanii. W planach są m.in. wykłady i zajęcia dla dzieci.

Podczas piątkowej ceremonii w ambasadzie RP w Londynie przedstawiciele IPN i organizacji partnerskich podpisali porozumienie dotyczące funkcjonowania „Przystanku Historia” w brytyjskiej stolicy.

Wcześniej podobne programy zostały także przygotowane w innych miastach poza granicami Polski, m.in. w Brukseli, Lwowie i Nowym Jorku.

Na sobotę zaplanowano zajęcia edukacyjne o polskiej niepodległości w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. Heleny Modrzejewskiej oraz prelekcję Krzysztofa Drażby o Polskim Państwie Podziemnym w klubie Ognisko Polskie w dzielnicy South Kensington.

Na przyszły rok planowane są dalsze wydarzenia, poświęcone postaci Anny Walentynowicz, popularyzacji wkładu Polski i Polaków w historię świata oraz upamiętnieniu 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Londyn jest jednym z największych ośrodków polonijnych na świecie. W brytyjskiej stolicy mieszka ok. 180 tys. Polaków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl