Prezydent Duda weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą od poniedziałku będzie przebywał z wizytą w USA; we wtorek weźmie udział w rozpoczeciu debaty generalnej 73. sesji Zgromadzenia ONZ w Nowym Jorku, a w środę w posiedzeniu RB ONZ – poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

W poniedziałek w Nowym Jorku Andrzej Duda weźmie udział w otwarciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Planowane jest tam wystąpienie prezydenta.

Po południu para prezydencka będzie uczestniczyć w uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę; również tam planowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy. Wieczorem w poniedziałek prezydent i pierwsza dama wezmą udział w przyjęciu wydanym przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

We wtorek prezydent Duda będzie uczestniczył w rozpoczęciu debaty generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz w spotkaniu wysokiego szczebla ws. przyjęcia deklaracji „Action for Peacekeeping” pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ.

W środę rano prezydent weźmie udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, któremu będzie przewodniczył prezydent USA Donald Trump.

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował przed kilkoma dniami PAP, że posiedzenie RB ONZ ma być poświęcone nieproliferacji broni atomowej oraz sprawie Iranu.

Andrzej Duda weźmie też udział w spotkaniu liderów poświęconym 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. zmian klimatu (COP24). Spotka się także z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.

W środę planowane jest także wystąpienie prezydenta Dudy w debacie generalnej 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, po nim głowa państwa ma się spotkać z przedstawicielami mediów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl