fot. https://pixabay.com/pl/photos/strony-dziecko-narodziny-ci%C4%85%C5%BCa-2386489/

W 2022 roku życie straciło już ponad 2 mln dzieci nienarodzonych

Światło dzienne ujrzały kolejne informacje na temat zabijania dzieci nienarodzonych na świecie. Choć nie upłynął jeszcze styczeń, w 2022 roku wskutek tzw. aborcji życie straciło już 2,1 miliona dzieci.

Na świecie mamy do czynienia z istną plagą tzw. aborcji. To najczęstsza przyczyna śmierci, czego najlepiej dowodzą najnowsze dane. Według witryny internetowej „Worldometer” w niespełna miesiąc przeprowadzono aż 2 mln 100 tys. tzw. aborcji. Wspomniana witryna gromadzi dane z oficjalnych źródeł.

Jak przypomniał serwis Vatican News, dane odpowiadają statystykom Światowej Organizacji Zdrowia z ubiegłych lat. Każdego roku w latach 2015-2019 przeprowadzanych było ponad 73 miliony tzw. aborcji.

Na wyobraźnię działa również porównanie liczby tzw. aborcji do zgonów z powodu COVID-19. Vatican News podało, że według obecnych prognoz już w połowie lutego liczba dzieci zabitych w wyniku tzw. aborcji będzie wyższa niż całkowita liczba ofiar pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Ubiegłoroczne dane na temat zabijania dzieci nienarodzonych na świecie skomentował także Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1478093153114771467?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1478093153114771467%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmarsz.info%2Fplaga-aborcji-na-swiecie-w-tym-roku-zycie-stracilo-juz-ponad-2-mln-dzieci-nienarodzonych%2F

– Skala jest porażająca. Zastanawiające jest to, że światowe mocarstwa i Światowa Organizacja Zdrowia nie mówią o największej pandemii na świecie, jaką jest tzw. aborcja – podkreślał Paweł Ozdoba.

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl