fot. pixabay.com

Można składać wnioski o uzyskanie dodatku osłonowego

W ośrodkach pomocy społecznej widać coraz większe zainteresowanie dodatkiem osłonowym.

Poznańskie Centrum Świadczeń to jeden z największych ośrodków pomocy społecznej w Polsce. Od początku roku panuje tu spory ruch. Dużo osób pyta o nowe świadczenie, czyli dodatek osłonowy.

– Dodatek osłonowy to nowe świadczenie, o które mogą ubiegać się poznaniacy w Poznańskim Centrum Świadczeń. Jest to swoista rekompensata związana z podwyżkami cen energii i gazu, które dotknęły nas w ostatnim czasie – tłumaczył Damian Napierała, zastępca dyrektora Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Zainteresowanie świadczeniem jest duże. Tylko w tym jednym ośrodku pomocy społecznej złożono już 1500 wniosków. Nowe świadczenie przysługuje rodzinom z dochodem miesięcznym nie większym niż 1500 złotych na osobę. W przypadku osób mieszkających samemu granicę stanowi 2100 złotych.

– Wnioski o dodatek osłonowy możemy złożyć w sposób tradycyjny, czyli bezpośrednio w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ulicy Wszystkich Świętych 1. Możemy wnioskować także elektronicznie za pomocą platformy ePUAP, ale pod warunkiem, że posiadamy potwierdzony profil zaufany – wyjaśniła Renata Grudzińska z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Wnioski o dodatek osłonowy można także wysłać pocztą. Wysokość dodatku uzależniona jest od rodzaju źródła ogrzewania. Aby uzyskać wyższe świadczenie, należy wcześniej dokonać wpisu do ewidencji emisyjności budynków. Bardziej liczne rodziny mogą liczyć nawet na jednorazową wypłatę w wysokości 1400 złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl