Fot. PAP

VI Pielgrzymka Pacjentów Kliniki Leczenia Mowy

Dziś na Jasną Górę przybędzie VI Pielgrzymka osób jąkających się i leczących z jąkania. Zamysłem spotkania jest chęć podziękowania za łaskę powrotu do zdrowia oraz chęć wyproszenia wsparcia dla osób aktualnie leczących się.

W programie VI Pielgrzymki Osób Jąkających znajduje się, m.in.  Droga Krzyżowa oraz uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie o. Jan Tyburczy, przeor klasztoru Ojców Paulinów w Leśnej Podlasce.

W sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma będzie można uzyskać bezpłatną konsultację logopedyczną. Ponadto, przewidziany jest wykład neurologopedy mgr Ewy Galewskiej.

Tegoroczne spotkanie jest okazją do zawierzenia kliniki oraz obecnych i przyszłych pacjentów Najświętszej Marii Pannie.

Tomasz Galewski, psycholog zaznacza, że w podjętej terapii najważniejsza jest wytrwałość i również o nią pątnicy będą się modlić.

– Po raz szósty będziemy zawierzali wszystko to, co robimy – Najświętszej Maryi Pannie. Ta pomoc, miłość, opiekuńczość, ten dar wytrwania, to dawanie siły, żeby wytrwać w tej zmianie. Problem osoby jąkającej się polega na tym, że pomimo całego intelektu, zdolności, potencjału, który dana osoba ma w sobie, nie potrafi z niego skorzystać. Dlatego potrzeba przewodnika – zwrócił uwagę psycholog Tomasz Galewski.

Program Spotkania na Jasnej Górze:

9.30 – Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich,

11.00 – Msza św. w intencji osób jąkających się, ich rodzin, bliskich, znajomych – przewodniczy przeor klasztoru paulinów w Leśnej Podlaskiej o. Jan Tyburczy, Kaplica Matki Bożej,

14.00 – Bezpłatna konsultacja logopedyczna dla osób jąkających, Sala Konferencyjna Domu Pielgrzyma /ilość miejsc ograniczona/,

15.15- 17.00 – Wykład mgr Ewy Galewskiej: „Jąkanie – natura i terapia”, prezentacja efektów terapii; spotkanie z uczestnikami terapii.

RIRM

 

drukuj