fot. https://www.cpk.pl

Ustawa mająca uprawnić proces inwestycyjny CPK z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę mającą usprawnić proces inwestycyjny CPK. W myśl przepisów Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zostanie przekształcone w spółkę akcyjną, której jedynym akcjonariuszem będzie Skarb Państwa. Następnie spółka zostanie zintegrowana ze spółką CPK.

Celem zmian jest skupienie w jednym podmiocie kompetencji i odpowiedzialności dotyczących zarządzania infrastrukturą lotniskową.

Poseł PiS, Anna Milczanowska, mówi, że usprawni to działania inwestycyjne.

– Inwestycja jest potężna, bardzo potrzebna naszemu państwu, żebyśmy mogli dalej rozwijać się gospodarczo. Nie ma w Europie Środkowej – a Polska jest silnym państwem w tym regionie – takiego portu, który będzie portem nie tylko pasażerskim, towarowym, przeładunkowym, ale przede wszystkim połączonym węzłami kolejowymi z największymi miastami w Polsce – podkreśla Anna Milczanowska.

W myśl podpisanej przez prezydenta ustawy spółka celowa CPK otrzyma uprawnienia, jakie posiadają inni inwestorzy realizujący inwestycje celu publicznego.

Chodzi m.in. o możliwość dokonywania wywłaszczeń na cele budowy linii kolejowych na rzecz Skarbu Państwa wraz z ustanowieniem prawa użytkowania wieczystego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl