USA: W nowym budżecie większe środki na wojsko

Senat USA uchwalił opiewający na 716 mld dol. projekt ustawy o budżecie resortu obrony na przyszły rok. Ma to być odpowiedź na apel prezydenta Donalda Trumpa o większe, silniejsze wojsko.

Analogiczny projekt musi jeszcze uchwalić Izba Reprezentantów. Następnie wspólny projekt musi zostać przyjęty przez obie izby Kongresu USA i podpisany przez prezydenta.

Z relacji Reutersa wynika, że w projekcie Senatu jest zapis pozbawiający mocy zgodę administracji Trumpa na zezwolenie chińskiej firmie telekomunikacyjnej ZTE Corp. na wznowienie biznesu z dostawcami z USA. To jeden z niewielu przypadków odejścia kontrolowanego przez Republikanów Senatu od polityki Białego Domu – zaznacza agencja.

Na ZTE Stany Zjednoczone nałożyły w kwietniu sankcje za nielegalne dostarczanie Iranowi i Korei Płn. sprzętu telekomunikacyjnego. Amerykańskim firmom zabroniono sprzedawania podzespołów i urządzeń ZTE, takich jak mikroprocesory czy rutery.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl