fot. flickr

USA: sześć osób nie żyje, a co najmniej 10 rannych w strzelaninie w Sacramento

Sześć osób zginęło, a co najmniej 10 odniosło obrażenia w wyniku strzelaniny, do której doszło w niedzielę w centrum Sacramento w stanie Kalifornia w USA – podała policja. Trwa poszukiwanie podejrzanych.

Do strzelaniny doszło ok. godz. 2 (godz. 11.00 w Polsce) – poinformowała Kathy Lester, szefowa lokalnej policji, apelując do mieszkańców o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców i zgłaszanie wszelkich informacji mogących pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

Na miejsce wydarzenia skierowano wiele karetek pogotowia. Policjanci zamknęli ulice wokół obszaru, w którym doszło do tragedii. Mieszkańców wezwano, aby unikali tej części miasta. Na razie nie wiadomo, kto był sprawcą.

Telewizja WUSA 9 cytowała Berry’ego Acciusa z Sacramento, który znalazł się na miejscu wydarzenia ok. godz. 2.30 czasu lokalnego. Mówił on o chaosie, jaki tam zapanował, oraz rozpaczy i dezorientacji rodzin usiłujących dowiedzieć się czegoś o losie swoich bliskich.

„To było po prostu przerażające” – ocenił.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl