USA. Senator McCain nazwał Putina mordercą

Republikański senator John McCain przestrzegł nową administrację USA przed zbyt łatwowiernym i naiwnym podejściem do Władimira Putina. W wywiadzie dla Deutsche Welle nazwał go „mordercą i zbrodniarzem, produktem KGB” – informuje dpa.

Wypowiadając się po środowej konferencji prasowej Donalda Trumpa, McCain wyraził przekonanie, że znów musi obowiązywać maksyma Ronalda Reagana „pokój przez siłę”. Zdaniem senatora, Putin rozumie tylko siłę. Na pytanie, czy rozumie to także Trump, McCain odpowiedział: „Nie wiem”.

W środę McCain wraz z dziewięcioma innymi senatorami wystąpił z inicjatywą ustawodawczą w sprawie nowych sankcji przeciwko Rosji w odpowiedzi na „cyberataki, agresję i destabilizujące działania w USA i na całym świecie”.

Agencja dpa zwraca uwagę, że wypowiedzi McCaina wyraźnie kontrastują z podejściem Trumpa, który zapowiada starania o poprawę stosunków z Rosją.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl