USA: Senat może zapoczątkować pracę nad ustawą o reformie opieki zdrowotnej

Amerykański Senat może już rozpoczynać prace nad ustawą o reformie opieki zdrowotnej. Kongresowe Biuro Budżetu przedstawiło wczoraj analizę kosztów jej wprowadzenia w życie. Zrealizowanie reformy medycznej to jedna ze sztandarowych przedwyborczych obietnic Donalda Trumpa.

W swojej analizie eksperci Kongresowego Biura Budżetu przewidują, że zniesienie Obamacare spowoduje utratę ubezpieczenia medycznego przez 23 mln Amerykanów. W pierwszych latach po wprowadzeniu reformy o 20 proc. ma też wzrosnąć wysokość składek ubezpieczeniowych. Zmiany mają dać jednak oszczędności. Budżet państwa zyska 119 mld dolarów na przestrzeni najbliższych 10 lat.

– Projekt ustawy, która przeszła przez Izbę, jest właściwym projektem, aby rozpocząć naprawę amerykańskiej opieki zdrowotnej. Odwołuje ona Obamacare poprzez dosłowne uchylenie podatków i kar w samym sercu Obamacare. Daje rodzinom pracującym większe możliwości wyboru dzięki rozszerzaniu rachunków oszczędnościowych na pogotowiu, a także nowemu kredytowi podatkowemu, który pomoże ci kupić ubezpieczenie po cenie, na jaką możesz sobie pozwolić – wskazuje wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence.

Z drugiej jednak strony ustawę krytykują Demokraci.

– Po pierwsze, koszty. Raport Kongresowego Biura Budżetu jasno mówi, że wasze składki wzrosną w ciągu najbliższych kilku lat, jeśli Trumpcare przejdzie – o 20 procent w 2018 roku, a o 5 procent w następnym roku. Teraz Republikanie mówią o składkach spadających z roku na rok. Oczywiście, składki spadają, ale prawie nie mają pokrycia. Tańsze ubezpieczenie nie pomoże nikomu, jeśli rzeczywiście nie pokryje kosztów leczenia choroby – podkreśla Chuck Schumer, senator Demokratów.

Kongresowe Biuro Budżetu zapewnia, że zniesienie Obamacare pozwoli na zmniejszenie deficytu budżetowego. Pełen optymizmu co do nowych rozwiązań jest amerykański prezydent Donald Trump.

– Przeszedłem przez dwa lata kampanii wyborczej i mówię wam: bez względu na to, gdzie byłem, ludzie bardzo cierpią z powodu skutków Obamacare. I chciałbym powiedzieć, że jestem zaniepokojony o wasze składki, one zaczynają spadać. Przekażemy to do Senatu. Czuję się pewny siebie – mówi Donald Trump.

Ustawa o Amerykańskiej Opiece Medycznej to drugie podejście administracji Donalda Trumpa do zniesienia Obamacare. Udało się ją przegłosować 4 maja w Izbie Reprezentantów zaledwie trzema głosami.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl