fot. PAP/EPA

USA: Joe Biden zwyciężył w prawyborach Demokratów w Południowej Karolinie

Były wiceprezydent USA Joe Biden zwyciężył w sobotnich prawyborach Partii Demokratycznej w Południowej Karolinie i zachował szanse w walce o nominację na kandydata partii w wyborach prezydenckich.

Associated Press ogłosiła Joe Bidena zwycięzcą w Południowej Karolinie tuż po zakończeniu głosowania i pierwszych sondażach, które wykazały, że otrzymał ponad 50 proc. głosów. Na drugim miejscu w Południowej Karolinie jest prowadzący po prawyborach w Iowa, New Hampshire i Nevadzie Bernie Sanders, który najprawdopodobniej utrzymał pierwsze miejsce w wyścigu o nominację.

Jest to pierwsze zwycięstwo Joe Bidena w tej fazie prawyborów.

„Kilka dni temu prasa i eksperci ogłosili, że ta kandydatura już nie żyje. Teraz, dzięki wam wszystkim – sercu Partii Demokratycznej – po prostu wygraliśmy i wygraliśmy zdecydowanie” – powiedział były wiceprezydent. Dobry wynik w Południowej Karolinie pozwala mu zachować szansę na kontynuowanie walki o nominację.

Kampania wejdzie w decydujący moment 3 marca. W ten dzień (tzw. Superwtorek) prawybory odbędą się w kilkunastu stanach. Do rywalizacji Demokratów dołączy wtedy miliarder Michael Bloomberg.

Demokraci ostatecznie mają wskazać swojego kandydata na prezydenta w lipcu. Wybory prezydenckie, w których o reelekcję ubiega się Donald Trump, zaplanowano na 3 listopada.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl