USA po kolejnej debacie prezydenckiej

W Stanach Zjednoczonych odbyła się kolejna debata prezydencka z udziałem Hilary Clinton i Donalda Trumpa. Ostatnie dni kampanii za oceanem zdominowało ujawnienie nagrania, na którym kandydat Republikanów w bardzo wulgarny sposób wypowiada się o kobietach. 

Jeszcze przed debatą Donald Trump wystąpił na konferencji prasowej z kobietami, które oskarżają o molestowanie i gwałt byłego prezydenta Billa Clintona, męża kandydatki demokratów.

– Może Pan Trump powiedział kilka brzydkich słów, ale to Bill Clinton mnie zgwałcił, a Hillary Clinton groziła mi – mówiła Juanita Broaddrick.

Hilary Clinton w trakcie debaty atakowała Trumpa za jego słowa o kobietach.

– Ale tu chodzi nie tylko o kobiety i nie tylko o nagranie, które rodzi pytania, czy będzie przydatnym prezydentem. On kieruje podobne słowa do imigrantów, Afroamerykanów, Latynosów, osób niepełnosprawnych, jeńców, muzułmanów i wielu innych – mówiła Clinton.

Donald Trump przekonywał, że wstydzi się wypowiedzianych słów.

– To była rozmowa w zamkniętym pokoju. Nie jestem z tego dumny. Jestem osobą, która ma wielki szacunek dla ludzi, dla mojej rodziny, dla ludzi w tym kraju. Ale stało się. Jeśli jednak spojrzeć na Billa Clintona, to było znacznie gorzej. U mnie były słowa, a u niego czyny – powiedział Trump.

Kandydat Republikanów musiał się także tłumaczyć z unikania płacenia podatków. Z kolei Hilary Clinton odpowiadała na oskarżenia dotyczące używania prywatnego maila w celach służbowych, gdy była sekretarzem stanu USA. Według Donalda Trumpa sprawą powinien zająć się prokurator.

– To był błąd i biorę odpowiedzialność za korzystanie z osobistego konta e-mail. Oczywiście nigdy więcej bym tego nie zrobiła – mówiła kandydatka demokratów.

Donald Trump skrytykował też otwartość Hilary Clinton na muzułmanów i jej plany przyjęcia dużej liczby uchodźców.

– To będzie wielki koń trojański wszechczasów. Mamy w tym kraju dość problemów – zaznaczył Donald Trump.

Trzecia i ostatnia debata kandydatów na prezydenta USA odbędzie się 19 października w Las Vegas.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl