fot. pixabay.com

USA: Eksperci doradzają noszenie potrójnych masek

Amerykański portal Summit.news podaje, powołując się na telewizję CNBC, że eksperci doradzają noszenie potrójnych masek, lub masek trójwarstwowych, by lepiej chronić siebie i swe otoczenie przed zakażeniem koronawirusem.

Cytując badaczy z politechniki Virginia Tech spikerka CNBC Contessa Brewer zasugerowała, że należy rozważyć noszenie trzech masek lub dodanie dodatkowych warstw do zwykłej maseczki – podaje Summit.news.

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny nowego amerykańskiego prezydenta Joe Bidena, poinformował niedawno, że podwójna maska może stanowić lepsza ochronę niż pojedyncza.

Contessa Brewer powiedziała, że według ekspertów z Virginia Tech podwójna maska chroni przed infekcją o 50 do 75 proc. lepiej i dodała „trzywarstwowa maska może blokować do 90 proc. cząsteczek (patogenu)” – cytuje portal.

Autor tekstu na Summit.news pisze: „Pojawia się ponownie pytanie; jeśli nawet noszenie trzech masek nie dostarcza 100 proc. ochrony przeciw COVID, to po co w ogóle nosić jedną maskę?”.

SAMA Sieć CNBC przypomniała już w niedzielę, że amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) jak dotąd nie zarekomendowało noszenia podwójnych maseczek.

PAP

drukuj