fot. PAP/EPA

Donald Trump postawiony przed sądem

Ruszył proces sądowy Donalda Trumpa. Były prezydent Stanów Zjednoczonych pierwszy raz uczestniczy w postępowaniu karnym jako oskarżony.

To pierwszy taki proces w historii Stanów Zjednoczonych. Na ławie oskarżonych zasiadł były prezydent, a jednocześnie jeden z kandydatów na ten urząd, Donald Trump. Nowojorski prokurator okręgowy postawił mu 34 zarzuty. Oskarża go o fałszowanie dokumentów wskazujących na wręczenie łapówki. Według prokuratury miała ją otrzymać aktorka filmów pornograficznych w zamian za milczenie o relacjach z Donaldem Trumpem do czasu wyborów prezydenckich w 2016 roku.

– Jeśli zasięgnie się opinii ekspertów w dziedzinie prawa, wszystkich prawników, to nie ma ani jednego, który stwierdziłby, że jest to sprawa, którą należy wszcząć lub rozpatrzyć. To oszustwo – oznajmił Donald Trump, były prezydent Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump razem ze swoimi prawnikami stoją na stanowisku, że w Nowym Jorku zdominowanym przez Demokratów nie ma szans na uczciwy proces. Były prezydent stwierdził, iż w sprawę mocno zamieszany jest obecny prezydent, Joe Biden, a proces jest atakiem na przeciwnika politycznego. Wyrok skazujący nie wykluczyłby Donalda Trumpa z możliwości startu w wyborach. Jednak, jak wynika z sondażów, połowa niezależnych wyborców i jeden na czterech wyborców Partii Republikańskiej nie odda głosu na Donalda Trumpa, jeśli ten zostanie skazany.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl