fot. pixabay.com

Oman: 19 osób, w tym 12 dzieci, zginęło na skutek ulewnych deszczów i powodzi

Od niedzieli północną część Omanu nawiedzają ulewne deszcze, które doprowadziły do powodzi. Na skutek kataklizmu zginęło dotychczas 19 osób, w tym 12 dzieci – poinformował w poniedziałek wieczorem dziennik „Times of Oman”, powołując się dane władz w Maskacie.

We wtorek omański rząd zawiesił pracę w sektorach publicznym i prywatnym w pięciu spośród 11 regionów kraju. W dziewięciu prowincjach, w tym w stolicy, Maskacie, zamknięto szkoły. Ograniczeniami nie są objęte w zasadzie tylko dwa pustynne regiony na południu, Zufar i Al-Wusta (Prowincja Centralna) – powiadomił „Times of Oman” i amerykańska stacja CNN.

Na obszarach dotkniętych powodzią trwa akcja ratunkowa. W dwóch przypadkach ewakuowano ponad tysiąc osób ze szkół – przekazał dziennik.

W ciągu najbliższych kilku dni w północno-wschodnim i północnym Omanie spodziewane są dosyć intensywne opadu deszczu – napisano na portalu CNN.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl