USA: Comey nie będzie zeznawał w przyszłym tygodniu przed senacką komisją wywiadu

James Comey, zwolniony we wtorek ze stanowiska dyrektora FBI, nie będzie zeznawał w przyszłym tygodniu przez senacką komisją wywiadu – poinformował senator Mark Warner, który jest zastępcą przewodniczącego tej komisji.

Komisja chciała, by Comey złożył zeznania we wtorek podczas posiedzenia za zamkniętymi drzwiami. Były szef FBI odmówił jednak stawienia się przed senacką komisją wywiadu w przyszłym tygodniu.

„Będziemy szukać nowego terminu, w niezbyt odległej przyszłości” – powiedział Warner.

W miniony wtorek James Comey został nieoczekiwanie zwolniony ze stanowiska dyrektora FBI.

Prezydent Donald Trump udzielił w czwartek wywiadu sieci NBC, w którym powiedział, że to on sam zadecydował o dymisji szefa FBI i podejmując tę decyzję miał na uwadze nadzorowane przez niego śledztwo w sprawie kontaktów osób z otoczenia Trumpa z przedstawicielami rosyjskich władz.

Kilka dni przed zwolnieniem go z tej funkcji Comey poprosił o przyznanie dodatkowych funduszy na przyspieszenie śledztwa w sprawie ingerencji Rosji w amerykańską kampanię wyborczą. Przedmiotem dochodzenia jest też ewentualna „koordynacja” działań – jak to ujął Comey – między stroną rosyjską a sztabem wyborczym Trumpa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl