fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię dla Polonii w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Konsultanci Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS będą udzielać informacji na temat emerytur i rent. Pierwszy raz specjalna linia telefoniczna została uruchomiona w ostatnią środę. Konsultanci odebrali kilkadziesiąt połączeń zza oceanu.

O tym, jakie dokładnie informacje będą mogły uzyskać osoby, które zatelefonują do ubezpieczyciela, mówił Paweł Żebrowski z ZUS-u.

– Specjalnie dla Polonii zamieszkałej w USA i Kanadzie ZUS uruchamia specjalną infolinię. Konsultanci z centr obsługi telefonicznej będą udzielać informacji między innymi na temat emerytur i rent. Konsultanci odpowiedzą na najważniejsze pytanie np. jakie trzeba spełnić warunki, aby uzyskać polską emeryturę lub rentę, w jaki sposób ZUS wyliczy emeryturę, jak można złożyć wniosek o polską emeryturę. Ponadto konsultanci podpowiedzą, czy można otrzymywać amerykańską lub kanadyjską emeryturę, jeśli wróci się do Polski – powiedział Paweł Żebrowski.

Warto przypomnieć, że Polska, Stany Zjednoczone i Kanada mają podpisane dwustronne umowy o zabezpieczeniu społecznym.

Infolinia będzie czynna 15, 22 i 29 stycznia w godzinach od 18:00 do 21:00 czasu polskiego.

Konsultanci będą dostępni pod numerem telefonu + 48 22 560 16 00. Po połączeniu na klawiaturze numerycznej należy wybrać cyfrę „6”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl