USA: D. Trump krytykuje Niemcy za wspieranie Nord Stream 2

Prezydent USA Donald Trump skrytykował we wtorek Niemcy za poparcie dla rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. Niemcy pompują miliardy do Rosji – powiedział Donald Trump, który spotkał się w Białym Domu z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii. Prezydent USA zapowiedział także, że wkrótce podejmie decyzję w sprawie wojsk USA w Syrii.

Donald Trump zarzucił Niemcom, że przeznaczając tylko 1 proc. PKB na obronność, nie realizują obecnie swych zobowiązań wobec NATO, natomiast wspierają Rosję w kwestii Nord Stream 2.

Prezydent USA zapowiedział także, że wkrótce podejmie decyzję w sprawie wojsk USA w Syrii i „myśli poważnie” o wycofaniu tego kontyngentu oraz „ściągnięciu żołnierzy do domu”.

„Naszą główną misją (…) było pozbycie się IS (Państwa Islamskiego). Prawie zrealizowaliśmy ten cel” – oznajmił prezydent.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl