ABW zatrzymała urzędnika podejrzanego o współpracę z rosyjskimi służbami

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Marka W., urzędnika jednego z resortów gospodarczych, podejrzanego o przekazywanie Rosjanom strategicznych informacji dot. gospodarki.

Mężczyzna miał między innymi podawać swoim mocodawcom na Kremlu informacje o działaniach rządu w sprawie prób blokowania gazociągu Nord Stream II. Jak informuje rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, Marka W. aresztowano 24 marca. Grozi mu 10 lat więzienia.

– To jest mężczyzna, który miał kluczowe informacje o wszystkich projektach energetycznych Polski. Z materiałów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że współpracował ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej. Usłyszał zarzuty z art. 130 Kodeksu karnego, związane ze współpracą z obcym wywiadem przeciwko RP. 24 marca sąd przychylił się do wniosku i mężczyznę aresztowano na trzy miesiące – wskazał rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl