USA – Biały Dom przeciwny wstrzymaniu finansowania aborcjonistów

Rzecznik Białego Domu zapowiedział w czwartek, że jeśli Kongres przyjmie ustawę o wstrzymaniu dofinansowania z budżetu państwa dla tzw. proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood, to prezydent Barack Obama ją zawetuje.

Z projektem ustawy, która ma pozbawić Planned Parenthood dofinansowania, wystąpili w środę Republikanie w Senacie, w związku z kontrowersjami, jakie wywołały nagrania wideo sugerujące, że organizacja ta handluje tkankami zabitych nienarodzonych dzieci, co jest zakazane w prawie amerykańskim.

Organizacja Planned Parenthood ma sieci klinik oferujących tzw. aborcję, czyli zabijanie nienarodzonych dzieci. Każdego roku z budżetu państwa trafia do niej około pół miliarda dolarów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl