fot. pixabay.com

USA: Ambasador RP zaprotestował przeciwko określeniu „polskie obozy koncentracyjne” w reportażu CNN

W reportażu amerykańskiej telewizji CNN z Polski pojawiło się określenie „polskie obozy koncentracyjne”. Przeciwko użyciu tego sformułowania zaprotestował na Twitterze ambasador RP w USA, Marek Magierowski. Słowa mają znaczenie – podkreślił dyplomata.

„W okresie Holokaustu zamordowano sześć milionów Żydów. Około połowa z nich zginęła w polskich obozach koncentracyjnych” – stwierdzono w materiale wyemitowanym przez CNN.

„Nie istniały żadne >>polskie obozy koncentracyjne<<. Były to niemieckie nazistowskie obozy w Polsce znajdującej się pod niemiecką okupacją. Nie określalibyście Buczy mianem >>ukraińskiej masakry< lub Srebrenicy mianem >>bośniackiej masakry<<, prawda?” – zwrócił uwagę Magierowski

Tzw. wadliwe kody pamięci, czyli odniesienia do rzekomych „polskich obozów koncentracyjnych” podczas II wojny światowej regularnie pojawiają się w mediach na całym świecie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych prowadzi monitoring tego rodzaju incydentów i podejmuje właściwe działania w tym względzie na szczeblu dyplomatycznym.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl