fot. pixabay.com

Komisja Europejska przekazała Mołdawii i Gruzji kwestionariusze w sprawie dołączenia do Unii Europejskiej

Komisja Europejska przekazała Mołdawii i Gruzji kwestionariusze dotyczące kandydatur do Unii Europejskiej. Wcześniej przewodnicząca KE, Ursula von der Leyen, wręczyła analogiczny kwestionariusz prezydentowi Ukrainy, Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Odpowiedzi rządów w Kijowie, Kiszyniowie i Tbilisi pozwolą Komisji Europejskiej na przygotowanie opinii dla Rady Europejskiej ws. formalnego nadania Ukrainie, Mołdawii i Gruzji statusu państw kandydujących do UE.

Pierwszy kwestionariusz zawiera ogólne pytania dotyczące zagadnień politycznych i gospodarczych. Jeszcze w tym tygodniu Mołdawia i Gruzja otrzymają do wypełnienia kolejne dokumenty skupiające się na bardziej szczegółowych kwestiach.

Władze Ukrainy, Mołdawii i Gruzji skierowały wnioski o przyjęcie do UE pod koniec lutego i w marcu, krótko po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl