Uroczystości pogrzebowe ks. bp. Kazimierza Ryczana

Dziś o godz. 17.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. bp. Kazimierza Ryczana, biskupa seniora diecezji kieleckiej. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach.

Mszę św. będzie przewodniczył ks. kard Stanisław Dziwisz, były metropolita krakowski. Po niej odbędzie się czuwanie modlitewne. Uroczystości pogrzebowe zakończą się we wtorek o godz. 15.00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego (transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam).

To był kapłan bardzo oddany Bogu i Ojczyźnie – mówi wspominając zmarłego ks. abp Stanisław Wielgus.

– Odszedł naprawdę wybitny biskup, wielki patriota. Człowiek związany niezwykle ściśle z tym, co można nazwać polskim patriotyzmem. Będzie go nam z pewnością bardzo brakowało. Szczególnie mnie to dotknęło, ponieważ byliśmy rówieśnikami, urodziliśmy się w roku 1939. Ks. bp Kazimierz Ryczan był człowiekiem bardzo aktywnym pełnił funkcje opiekuna księży studentów. Bardzo wielu go pamięta z tamtych czasów i wspomina spotkania z nim jako z człowiekiem bardzo konkretnym o ogromnym poczuciu humoru – podkreśla ks. abp Stanisław Wielgus.

Ks. bp Kazimierz Ryczan zmarł w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach po długiej chorobie. Zostanie pochowany w krypcie w podziemiach kieleckiej katedry.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl