Media w Polsce coraz ostrzej atakują ks. biskupów i kapłanów

Słowa ks. bp prof. Kazimierza Ryczana stały się solą w oku dla mediów liberalno-lewicowych i przedmiotem ataków na ks. bp na portalach internetowych.

5 sierpnia w Wiślicy podczas Mszy św. polowej inaugurującej XXII Pieszą Pielgrzymkę Kielecką na Jasną Górę pasterz diecezji kieleckiej – mówi o medialnych manipulacjach.

„Redaktor Żakowski pisze, że świat biskupom odjeżdża, że cofają się. Zapraszam pana redaktora na pielgrzymkę. Sprawdzi pan, jak współczesny świat odjeżdża Kościołowi” – mówił ks. bp Kazimierz Ryczan.

Jednocześnie podkreślał, że media, chętnie, wykorzystują do własnych celów „południowoamerykański styl papieża Franciszka”, a w Polsce coraz ostrzej atakują ks. biskupów i kapłanów, nazywając ich „obrońcami zmurszałego Kościoła”.

„Dziś międzynarodowy sekularyzm, dowodzony przez masonerię, opanował środki masowego przekazu i toczy walkę z Kościołem i wierzącymi” – mówił ks. bp Ryczan.

Przypomniał, że został nam dany Papież, który „kocha Kościół Chrystusowy, dla którego ważna jest Ewangelia, nauczanie Kościoła zawarte w katechizmie i Soborze Watykańskim II (…), Papież wiary prostej, pokory, całujący więźniów, obrońca ubogich”.

Tymczasem, jak podkreślał ordynariusz kielecki, dla dziennikarzy ważne jest, „w jakiej plebanii mieszka ksiądz, gdzie był na wakacjach i jakim pojazdem się porusza”. Media „oczekują, kiedy Papież wypromuje homoseksualistów, gejom powierzając funkcje kapłańskie, a dotychczasowe normy moralności chrześcijańskiej dostosuje do kanonu swobody seksualnej i etyki sytuacyjnej”.

Ks. bp prof. Kazimierz Ryczan mówił także o kontrowersyjnym Przystanku Woodstock. W tym kontekście nawiązał m.in. do obecności sekty – Hary Kryszny, atakowania Kościoła przez red. Jacka Żakowskiego, czy szydzącego z Biblii na imprezie Jerzego Owsiaka Kuby Wojewódzkiego.

Ks. bp mówił także o – jak to określił, „zagubionym na starość” ks. Adamie Bonieckim, który na Przystanku Woodstock bronił zadeklarowanego satanistę Adama Darskiego ps. Nergal.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl