Uroczyste otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Na warszawskim Wilanowie rozpoczęły się uroczystości otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. Przewodniczy jej prymas Polski ks. abp Wojciech Polak. Homilię wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP-u.

W uroczystej Eucharystii uczestniczą najwyżsi przedstawiciele władz państwowych. Obecny jest m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Jak powiedziała Monika Drozd z biura prasowego Centrum Opatrzności Bożej, nie zabraknie również ofiarodawców, dzięki którym świątynia powstała.

– O godz. 9:00 Msza św. z udziałem pana prezydenta, pani premier, marszałków Sejmu i Senatu, ministrów, zaproszonych gości i – co najważniejsze – darczyńców. Mamy ich ponad 80 tys. Dzięki darczyńcom ta świątynia powstała, dzięki ich datkom, dzięki ich modlitwie, dzięki nim po 225 latach będziemy mogli wejść do Świątyni Opatrzności Bożej – zaznaczyła Monika Drozd.

Uroczystości będą kontynuowane wieczorem. O godz. 17.00 w świątyni odbędzie się przedpremierowy koncert „Przymierze” znanego kompozytora Michała Lorenca. Koncert powstał specjalnie na uroczystość otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej w roku 1050-lecia chrztu Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl