fot. Nasz Dziennik/Ewa Sądej

Upamiętnienie śp. prof. Jana Szyszko

W siedzibie resortu środowiska w Warszawie zostanie dziś wystawiona księga kondolencyjna. Do środy mogą się wpisać wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć śp. prof. Jana Szyszko. Można to zrobić w godzinach od 8.00 do 18.00.

Pogrzeb prof. Jana Szyszko odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej. Będzie miał charakter państwowy.

Prof. Jan Szyszko był wybitnym Polakiem, szlachetnym człowiekiem, wierzącym i broniącym Kościoła Katolickiego – wspomina o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Rzadki przypadek człowieka o takiej kulturze, o takim umiłowaniu Boga, Kościoła i Ojczyzny; człowieka, który zatrzymywał niszczenie lasów, który znał się na przyrodzie. Bardzo wybitny. Jak pamiętam, kiedy chodziło o sprawy dwutlenku węgla – to są ogromne interesy – to w Paryżu poparli go amerykańscy uczeni, Rosjanie, Afrykańczycy, Arabowie. Wszyscy go poparli – mówi o. dr Tadeusz Rydzyk.

Były minister środowiska, poseł PiS, profesor nauk leśnych Jan Szyszko zmarł nagle w środę. Miał 75 lat. W Sejmie zasiadał cztery kadencje, a resortem środowiska kierował pięciokrotnie. Zasłużył się m.in. w obronie polskiej przyrody, w tym lasów oraz Puszczy Białowieskiej. Był wielkim przyjacielem Rodziny Radia Maryja.

RIRM

drukuj