Unia Europejska podtrzymuje sankcje ws. aneksji Krymu

Unia Europejska przedłuża sankcje gospodarcze wobec Rosji. Chodzi o bezprawną aneksję Krymu i Sewastopola. Restrykcje będą obowiązywać co najmniej do 23 czerwca przyszłego roku.

Sankcje uderzą przede wszystkim w zaanektowane przez Rosję Krym i Sewastopol. Obejmują m.in. zakaz importu towarów do Unii Europejskiej. Ograniczony ma być także eksport produktów i technologii w sektorach: transportu, telekomunikacji i energetyki. Zabronione będą wszelkie inwestycje na Krymie. Chodzi przede wszystkim o zakaz nabywania nieruchomości oraz finansowanie lokalnych przedsiębiorstw i świadczenie usług pokrewnych. Mimo kolejnych sankcji przeciwko Rosji, Unia Europejska nadal stosuje podwójne standardy. Tutaj kontrowersje wciąż budzi gazociąg Nord Stream II, o który mocno zabiegają Niemcy. W interes Berlina mogą uderzyć sankcje, jakich od administracji Donalda Trumpa domaga się Senat USA. Na nowych restrykcjach ucierpiałyby przede wszystkim europejskie koncerny, zaangażowane w budowę drugiej nitki Gazociągu Północnego. Amerykańscy senatorowie domagają się m.in. kar dla firm współpracujących z rosyjskim sektorem energetycznym. Do sprawy krytycznie odniosła się niemiecka kanclerz Angela Merkel. W jej ocenie sankcji nie wolno mieszać z interesem ekonomicznym.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl