fot. PAP/EPA

Ulicami Warszawy przeszedł marsz modlitewny w obronie św. Jana Pawła II

W niedzielę w Warszawie odbył się marsz modlitewny w obronie św. Jana Pawła II. Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w parafii św. Jakuba Apostoła na stołecznej Ochocie.

Warszawski marsz modlitewny rozpoczął się od Mszy świętej. Proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła na warszawskiej Ochocie, ks. prałat Henryk Bartuszek, podkreślił, jak ważne jest podejmowanie takich inicjatyw, jak marsz modlitewny.

– Choć pogoda jest zmienna – raz mamy słońce, raz deszcz – to dobrze, że się nie zniechęcamy. Trzeba podejmować modlitwę wdzięczności za wielkie dziedzictwo życia św. Jana Pawła II – wskazał ks. prałat Henryk Bartuszek.

Współorganizator marszu, Jacek Sowiński z Koła Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Jakuba, zaznaczył, że modlitewny marsz w obronie św. Jana Pawła II to potężne działo wymierzone przeciwko tym, którzy dziś atakują Kościół.

– Ci, którzy stoją przeciwko Polsce i Kościołowi, niech mają się na baczności. Polacy upomną się o dobre imię Kościoła, o wiarę. Nie wolno deptać korzeni, na których wyrośliśmy. Nie możemy być na to obojętni – powiedział Jacek Sowiński.

Marsz modlitewny z parafii św. Jakuba przeszedł do sanktuarium św. Siostry Faustyny. Następnie jego uczestnicy udali się przed krzyż na placu Piłsudskiego, gdzie św. Jan Paweł II sprawował Mszę św. podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski.

To nie jedyny Marsz w obronie Papieża Polaka. Modlitewne manifestacje w sobotę przeszły ulicami m.in. Nowego Targu, Rabki-Zdroju i Krosna. Ich kulminacja ma nastąpić 2 kwietnia. Wówczas – w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – papieskie marsze odbędą się w całej Polsce.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1638665925024010244?s=20

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl